Klimat górskiego kurortu jakim bez wątpienia jest Zakopane cenione są nie wyłącznie w Polsce, ale również zagranicą już od dziesiątek lat. To właśnie Zakopane było miejscem zabawy, wypoczynku a nawet inspiracją twórczości wielu artystów. Specyficzny klimat i lokalizacja Zakopanego szalenie sprzyja zarówno czynnemu wypoczynkowi jak również artystycznej refleksji.

Ze względu na wyjątkowe walory każdego roku bez względu na porę roku odwiedza ten górski kurort wypoczynkowy niezliczona liczba turystów. Żeby móc ugościć tak olbrzymią liczbę przyjezdnych Zakopane poleca im odpowiednio urozmaiconą bazę lokalową. Jeszcze do niedawna oferta , którą stanowiły pokoje prywatne, pensjonaty góralskie czy pokoje hotelowe aktualnie wzbogacona została o luksusowe apartamenty oraz domki wypoczynkowe. Ich wyposażenie oraz położenie bez problemu może zaspokoić każdego odwiedzającego Zakopane turystę, bez względu na jego nawet wygórowane oczekiwania.

Komfortowa pod względem wyposażenia baza noclegowa znajduje się zarówno w cichych rejonach miasta jak również przy tętniącym gwarem towarzyskim Krupówkach. Miłośnicy białego szaleństwa, mogą liczyć na miejsca noclegowe w bliskiej odległości wyciągów narciarskich a fani górskich wspinaczek mogą przebierać dowoli w ofertach z rejonu Kościeliska. Oferta bazy noclegowej jaką poleca dzisiejsze Zakopane nie ogranicza się wyłącznie do zapewnienia wymaganych warunków lokalowych, ale również wielu atrakcji, które umilają pobyt. Goście luksusowych apartamentów czy komfortowo wyposażonych domków wypoczynkowych mogą korzystać w najczęściej z sauny, salonu Spa czy krytej pływalni. Na smakoszy regionalnej kuchni czekają restauracje, w których spożywaniu zaserwowanych potraw towarzyszy grana na żywo muzyka przez góralskich muzyków.

Dużo informacji pozyskano z www:: apartamenty Zakopane centrum